Train Name (No.) |
Arrives |
Departs |
Stop Time |
Mon |
Tue |
Wed |
Thu |
Fri |
Sat |
Sun |
Tiruchendur Express (16735) |
02:11 |
02:12 |
1 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Tuticorin Express (16732) |
06:33 |
06:35 |
2 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Tirunelveli Express (06751) |
18:28 |
18:30 |
2 min |
N |
N |
N |
N |
Y |
N |
N |
Nagercoil Express (06747) |
21:38 |
21:40 |
2 min |
Y |
N |
N |
N |
N |
N |
N |
Pearl City Express (12693) |
03:15 |
03:16 |
1 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Pearl City Express (12694) |
23:21 |
23:22 |
1 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Trivandrum Express (06301) |
17:53 |
17:55 |
2 min |
N |
N |
N |
Y |
N |
N |
N |
Pandian Express (12637) |
04:59 |
05:00 |
1 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Pandian Express (12638) |
21:09 |
21:10 |
1 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Kacheguda Express (17616) |
13:21 |
13:22 |
1 min |
N |
N |
N |
N |
N |
N |
Y |
Kannyakumari Express (12665) |
05:03 |
05:05 |
2 min |
Y |
N |
N |
N |
N |
N |
N |
Tpty Rmm Express (16779) |
03:41 |
03:42 |
1 min |
N |
Y |
N |
N |
Y |
N |
Y |
Tiruchendur Express (16105) |
02:19 |
02:20 |
1 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Tcn Chennai Express (16106) |
00:21 |
00:22 |
1 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Nagarcoil Express (16339) |
20:13 |
20:14 |
1 min |
N |
N |
Y |
Y |
Y |
N |
Y |
Rmm Tpty Express (16780) |
19:34 |
19:35 |
1 min |
Y |
N |
N |
Y |
N |
Y |
N |
Nagercoil Express (12689) |
05:14 |
05:15 |
1 min |
N |
N |
N |
N |
Y |
N |
N |
Kcg Mdu Express (17615) |
05:14 |
05:15 |
1 min |
N |
N |
N |
N |
N |
Y |
N |
Cape Howrah Express (12666) |
13:20 |
13:22 |
2 min |
N |
N |
N |
N |
N |
Y |
N |
Ncj Chennai Express (12690) |
00:45 |
00:46 |
1 min |
N |
N |
N |
N |
N |
N |
Y |
Mysore Express (16235) |
20:24 |
20:25 |
1 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Thirukkural Express (12642) |
02:33 |
02:35 |
2 min |
Y |
N |
N |
N |
N |
Y |
N |
Ten Jammu Express (16787) |
19:55 |
19:57 |
2 min |
Y |
N |
N |
N |
Y |
N |
N |
Mumbai Express (16340) |
12:24 |
12:25 |
1 min |
Y |
Y |
Y |
N |
Y |
N |
N |
Himsagar Express (16318) |
13:45 |
13:47 |
2 min |
Y |
N |
N |
N |
N |
N |
N |
Tirukkural Express (12641) |
00:45 |
00:46 |
1 min |
N |
N |
Y |
N |
Y |
N |
N |
Pearl City Express (12693) |
02:59 |
03:00 |
1 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Pearl City Express (12694) |
23:24 |
23:25 |
1 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Navyug Express (16688) |
18:24 |
18:25 |
1 min |
N |
N |
N |
Y |
N |
N |
N |
Anantapuri Express (16724) |
23:38 |
23:40 |
2 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Anantapuri Express (16723) |
04:09 |
04:10 |
1 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Tuticorin Express (16236) |
06:33 |
06:35 |
2 min |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |
Y |